Caroling for Christ - Another Successful Event at the Metropolia Center of the UOC of the USA
Caroling for Christ - Another Successful Event at the Metropolia Center of the UOC of the USA

Багато людей асоціює Різдвяні Свята з подарунками та новорічними розпродажами. Проте, для учасників та гостей, які прийшли на концерт різдвяних колядок Коляда для Христа у Центр Митрополії Української Православної Церкви США, Різдвяні Свята - це час святкування та проголошення радісної новини – Різдва Сина Божого. Традиційні українські різдвяні колядки, щедрівки та вертеп є невід’ємною частиною одного з найбільших релігійних свят.

На цьогорічний концерт колядок, який відбувся 13 січня, зібралося багато учасників та гостей з різних міст штатів Нью-Джерсі та Нью-Йорк. Українська Православна Церква США та Школа Українознавства, яка діє при Церкві-Пам’ятнику Св. Андрія Первозванного, як завжди були головними організаторами цього щорічного заходу, який проходить уже дев’ятий рік поспіль.

Хоч це веселий та радісний концерт, не можливо було не згадати Україну та наших рідних, які вже другий рік святкують Різдво Сина Божого під обстрілами окупантів. Ведучим концертної програми було зазначено: Кожна нація має свою мову, культуру, релігію та землю. Протягом останніх 689 днів Україна ціною тисяч невинних людських життів захищає свою мову, культуру, релігію та землю. Головною причиною чому ми з вами збираємося тут кожного року на коляду є звичайно Різдво Ісуса Христа, Сина Божого… З 24 лютого 2022 року, з дня початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, усе в нашому житті змінилося. Ми, а особливо люди на Україні, не можуть належним чином відсвяткувати Великдень, Різдво, весілля, христини та інші важливі події у їхньому житті. Проте, ми не здаємося і не здамося. Хтось захищає нас в окопах на передовій на Бахмутському, Авдіївському, Херсонському та інших напрямках, хтось спасає життя солдатів у лікарнях, а ми з вами тут далеко від України стараємось як можемо допомагати своїми силами. Збереження Різдвяних традицій, коляди, святої вечері, також є збереженням Української ідентичності. І ми це робимо заради цих малих діточок, щоб вони мали майбутнє.

Батьківський Комітет Школи Українознавства організував смачний розпродаж випічки, кави та чаю, які гості свята могли придбати і тим самим фінансово підтримати школу та допомогти Україні.

Як усяка добра справа розпочинається з молитви, так і розпочалося молитвою наше дійство, яку очолив Архієпископ Даниїл – Голова Консисторії УПЦ США. Також, на концерті були присутні Митрополит Антоній – Первоієрарх УПЦ США та Діаспори та місцеве духовенство.

Першими вийшли на сцену господарі свята, учні  Школи Українознавства при Церкві-Пам'ятнику Святого Андрія Первозванного міста Саут Баунд Брук, штат Нью-Джерсі,  з своїм виступом "Різдвяна Історія". Директор школи та автор сценарію – пані Уляна Кіселюк. Хореограф – Настя Каспюк. Музична постановка – Микола Мигович. У своєму виступі вони зобразили радісну подію народження немовляти Христа та сумну реальність війни на Україні.

Другими виступили семінаристи Свято-Софіївської Української Православної Богословської Семінарії, яких багато хто добре знає, через їхню задіяність у житті місцевої громати та УПЦ США назагал. Під керівництвом диякона Роман Марчишака - викладача Духовної Музики, вони майстерно виконали усім нам добре відомі народні колядки Добрий Вечір Тобі, Бог Предвічний, Пречистая Діва, В Яслах Вифлеємських, В Темную Нічку, Небо і Земля, Днесь Поюще, Нова Радість, Щедрик та Будьте Здорові.

Третіми вийшли на сцену діти Спілки Української Молоді, або як ми ще їх звикли називати СУМівці, 57-й Відділ ДНІПРО міста Баунд Брук, штат Нью-Джерсі. Головна Булавна відділу – пані Христина Долинюк. Наставники відділу разом з батьками допомогли діткам підготувати Дитячий Різдвяний Вертеп. Цьому відділу всього на всього один рік, проте їхнім костюмам, таланту, майстерності та організованості дивувалися усі.

Четверті учасниками Різдвяного Концерту, без жодного перебільшення, урізноманітнили нашу подію. Парафіяни Румунського Православного храму Св. Андрія Первозванного, міста Джамайка, штат Нью-Йорк поділилися з нами своєю культурою та обрядовістю. Їхній церковний хор виконав декілька колядок в англійській мові, а Маріана Шарма Наліни виконала декілька соло колядок в румунській мові. Прислухаючись до колядок на різних мовах, усвідомлюєш, що новонароджене Дитя-Христос прийшов спасти не один вибраний народ, не одну націю, а усе людство.

Наступний, п’ятий учасник, молодий хлопчик Габріель Івасюк не міг дочекатися свого виступу, а ми разом із ним. Минулого року він записався на участь у коляді, але нажаль в самий день концерту його заболіло горло і він не зміг виступити.  Після того, як він виконав три колядки: Спи Ісусе Спи, Що то за Предиво та Нова Радість Стала, усі присутні згодилися, що з своїм голосом Габріель повинен виступати на телебаченні.

Останні, шості учасники, парафіяни Катедри Святої Трійці разом з своїм настоятелем отцем Тодором Мазуром  завітали до нас з міста Нью-Йорк. Їхній дорослий Вертеп відомий і знаний усюди. Кожного року з своїм вертепом вони збираються біля головної ялинки Америки, біля Рокофелер Плаза, куди приходять тисячі туристів кожного дня, щоб розповісти світові про Різдво Ісуса Христа а також, щоб показати світові українську культуру та нагадати усім, що в Україні вже майже два роки продовжується загарбницька війна.

Вкінці концертної програми ієрархи Української Православної Церкви США Митрополит Антоній та Архієпископ Даниїл піднялися на сцену для спільної фотографії і для того, щоб вручити сертифікати усім учасникам концерту Коляда для Христа за їхню участь та підтримку різдвяних традицій.

Caroling for Christ - Another Successful Event at the Metropolia Center of the UOC of the USA

Photos by Subdeacon Maksym Zhuravchyk

(54 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873