В пам'ять вічну буде праведник...
Home /


В пам'ять вічну буде праведник...
 

Сьогодні , ми з вами зібралися в цьому храмі, щоб одними вустами і серцем прославити нашого Спасителя і Господа Ісуса Христа, Його Пречисту Матір, святих апостолів і пророків, котрі засвідчили своїм праведним життям віру і любов до свого Господа.

Одного із пророків церква вшановує пам'ять усікновення чесної голови великого пророка і Предтечі Хрестителя Господнього Іоана.

Як попередник нашого Спасителя народився від праведних батьків за пів року до народження Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Промисел Божий готував його до великого діла просвітити народ до пізнання справедливого Світла, котре просвічує кожну людину що приходить на світ. Життя в пустині загартувало його дух, звеличило його душу, а всі тілесні пожадання підкорило духовному прагненню любити Бога. Він виховав прекрасні якості: прямоту, відвертість, смирення і вимогливість до себе самого. Він був далеким від будь-якого лукавства, засуджував гріховні вчинки кожного, хто б він не був. Своєю прямотою і відвертістю пророк Іоан засудив гріх Ірода, котрий привів його до мученицької кончини через усічення його чесної голови.

Проходять роки, змінюються народи, зникає історія, а праведність не міняється і не зникає, тому-що « В пам'ять вічну буде праведник...»

Дорогі брати і сестри! Пам'ять про Усікновення чесної голови святого пророка і Хрестителя Господнього Іоана єднається із десятилітньою трагедією, котра сталася в нашій країні. Десять років тому на країну був вчинений великий злочин проти Бога і Американського народу, цей злочин сколихнув не тільки Америку, але цілий світ. Понад три тисячі невинних людей насильно дивилися смерті в вічі, передчасно відійшли із світу цього.

Руїна котра залишилася на місці розваленого торгового центру нагадує нам руїну духовну, котра залишилася на серцях осиротілих дітей, чоловіків і жінок, батьків і матерів, братів та сестер...

Як Церква пам'ятає святих і праведників, так і ми будемо пам'ятати і молитися за невинно загинутих.

Бо як в «пам'ять вічну буде праведник», так і їхні душі будуть в пам'ять вічну. Амінь.

Слава Ісусу Христу!о. Роман Тарнавський
Boston, MA


Share This:< PreviousNext >

Strategic Plan

Prayer Books
Calendar 2019
Prayer Book

  

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873